Seco uzupełnia system z tłumieniem drgań Steadyline oprawkami do toczenia

Steadyline_turning_application_close-up.jpg_ico500

 

Po sukcesie oprawek do frezowania Steadyline firma Seco uzupełnia ofertę opatentowanych narzędzi z tłumikiem o oprawki do toczenia zapewniające doskonałą wydajność w szerokim zakresie zastosowań obróbki skrawaniem przy długim wysięgu. Nowe, opatentowane połączenie GL zastosowane w tym rozwiązaniu umożliwia wykonywanie operacji obrotowych i statycznych z tą samą oprawką. Te niezwykle sztywne i stabilne oprawki do toczenia skutecznie zmniejszają drgania w trudnych warunkach skrawania dzięki zastosowaniu „dynamicznego systemu pasywnego” umieszczonego w korpusie oprawki, gdzie masa tłumiąca wytwarza drgania przeciwne do drgań zginających pierwszego rzędu. To rozwiązanie pozwala skrócić czas cykli nawet o 50% w zwykłych zastosowaniach wykorzystujących długi wysięg, zmniejszyć nacisk na wrzeciono, a także zapewniają sprawne usuwanie wiórów, gładkie wykończenie powierzchni oraz długi okres eksploatacji narzędzia.
Wielostronny, stożkowy interfejs tego niezwykle precyzyjnego połączenia GL oprawek do toczenia oferuje dwa położenia co 180°, które umożliwiają skierowanie krawędzi skrawających narzędzia w górę lub w dół, co zapewnia efektywną kontrolę wióra.
Niezwykle mocne i szybkie połączenia są możliwe dzięki pojedynczemu, wbudowanemu pierścieniowi dociskowemu, który wciąga głowicę narzędzia i zapewnia bezpieczne, stabilne połączenie. Po ustawieniu oprawki użytkownicy mogą wielokrotnie mocować głowicę bez konieczności przestawiania systemu, a dzięki połączeniu GL zamontowanemu na oprawkach do toczenia Steadyline lodmocowanie i mocowanie głowic narzędzi wymaga tylko użycia klucza.
Te oprawki do toczenia są dostępne w wersjach 6×D, 8×D i 10×D, różnych typach, w tym Seco-Capto C4, C5 i C6, z dużym wyborem głowic do toczenia do płytek CN, DN, WN, CC, DC, TC, TN i RN oraz głowic Snap-Tap. Idealnie sprawdzają się w różnorodnych zastosowaniach i typach prac, w tym przy obróbce zgrubnej, wykańczaniu, gwintowaniu i rowkowaniu. Są także wyposażone w kanały doprowadzające chłodziwo, co usprawnia usuwanie wiórów.

www.secotools.com

Authors

Related posts

Góra
English