Prezes Elektrobudowy: blok w EC Tychy może być przed terminem

Jeżeli uporamy się z pewnymi problemami w zakresie projektowania, to termin oddania bloku 50 MWe w Zakładzie Wytwarzania Tychy może być przyśpieszony – mówi wnp.pl Jacek Faltynowicz, prezes Elektrobudowy.
Realizacja inwestycji w Tychach przebiega bardzo dobrze. W niektórych elementach jesteśmy istotnie szybsi od harmonogramu, a w niektórych elementach zgodnie z harmonogramem. Jeżeli są odchylenia w drugą stronę to takie, które są po za ścieżką krytyczną i są zupełnie nieistotne – mówi Jacek Faltynowicz.
Budowa bloku energetycznego o mocy 50 MWe i 86 MWt (z kotłem fluidalnym, turbiną ciepłowniczo-kondensacyjną wraz z gospodarkami towarzyszącymi i niezbędną infrastrukturą) jest drugim etapem realizowanego projektu budowy nowych mocy w Zakładzie Wytwarzania Tychy. W latach 2008-2012 – w ramach realizacji pierwszego etapu – przebudowano kocioł węglowy bloku na jednostkę spalającą w 100 proc. biomasę. Koszty obu etapów szacowane są na 782,5 mln zł, z czego budowa nowego bloku będzie kosztować ok. 618,5 mln zł.
Tauron Ciepło podpisał 20 czerwca 2013 r. umowę ze spółką Elektrobudowa na budowę bloku energetycznego o mocy 50 MWe. Nowy blok, zgodnie z harmonogramem, ma być oddany w czerwcu 2016 r.

 

Źródło: WNP

 

????????????????????????Fot. Tauron

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English