Wielofunkcyjna tkanina ochronna nowej generacji Nomex MHP firmy DuPont

MHP-fabric-release-242x300

Firma DuPont wprowadza na rynek nowe rozwiązanie o nazwie Nomex MHP. Ta tkanina to następna generacja ochrony przed wysoką temperaturą, płomieniem, skutkami działania łuku elektrycznego i drobnymi rozpryskami stopionego metalu do zastosowania w warunkach przemysłowych.
Nomex MHP zaprojektowano w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na wygodny, „oddychający” i trwały  materiał, który zapewnia wysoki poziom ochrony przed wieloma zagrożeniami. Tkanina Nomex MHP, składająca się z mieszanki włókien, jest lekka i przepuszcza powietrze dzięki użyciu włókna Nomex, a trwałość i wytrzymałość nadaje jej włókno DuPont Kevlar.
Tkanina Nomex MHP została opracowana z myślą o pracownikach. Ma ona szereg cech, które służą zapewnieniu bardziej profesjonalnego wyglądu i komfortu pracy. Standardowe testy przeprowadzone przez Francuski Instytut Wyrobów Tekstylnych i Odzieżowych wykazały, że tkanina Nomex MHP jest bardziej miękka i gładka w dotyku w porównaniu z bawełną uniepalnioną i mieszankami włókien modakrylowych. Tkanina jest z natury elastyczna, co z kolei zapobiega powstawaniu zagnieceń.
Materiał Nomex MHP został opracowany, by wchłaniać wilgoć i schnąć szybciej niż bawełna uniepalniona. Dodatkowo jest lekki, co zapewnia pracownikom komfort w trakcie pracy. Mniej się kurczy w porównaniu z bawełną uniepalnioną i aktualnie dostępnymi mieszankami włókien modakrylowych, co powoduje lepsze dopasowanie ubrania a tym samym zapewnia pracownikowi wygodę i profesjonalny wygląd w okresie użytkowania odzieży.
Tkanina Nomex MHP jest odpowiednia dla osób, które użytkują odzież wykonaną z bawełny uniepalnionej lub prostych mieszanek włókien modakrylowych i które  zamierzają zrobić pierwszy krok w kierunku zwiększenia stopnia ochrony przed wieloma zagrożeniami. Nomex MHP zaprojektowano również z myślą o niskim koszcie użytkowania – mówi  Frederique Favier, Główny Specjalista ds. Rozwoju Produktów Nomex Personal Protection.
Oprócz przeprowadzonych badań użytkowych, ubrania wykonane z tkaniny Nomex MHP zostały przetestowane na aparaturze Thermo-Man firmy DuPont, jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie urządzeń do oceny stopnia oparzeń. Wyniki wskazują, że Nomex MHP zapewnia użytkownikowi wyjątkowy poziom ochrony zważywszy, że procentowy zakres oparzeń przy 3-, 4- i 5-sekundowym działaniu płomieni jest bardzo niski.
Z uwagi na zagrożenie związane z obecnością podróbek lub niską jakością wykonania odzieży ochronnej, firmy nieustannie szukają potwierdzenia, że zakupiona odzież jest oryginalna i wysokiej jakości. Program partnerski DuPont Nomex Partner Program pomaga z tym walczyć, tworząc sieć starannie wybranych, dbających o klienta oraz postępowych producentów tkanin i odzieży, których wyroby pomyślnie przechodzą ścisłe kontrole jakości przeprowadzane przez firmę DuPont. Klienci końcowi mogą rozpoznać tkaniny produkowane przez Partnerów po charakterystycznej metce ze znakiem Nomex.
Ubrania zawierające włókno Nomex są opatrzone czerwoną lub pomarańczową wszywką Nomex. Zastosowanie tych metek pomaga użytkownikom rozpoznać jakość ochrony oferowanej przez odzież i stanowi potwierdzenie oryginalności i skuteczności ubrania. Czerwona metka jest wyraźnym sygnałem, że odzież jest najwyższej jakości: oferuje ochronę przed wysoką temperaturą, płomieniem i skutkami działania łuku elektrycznego na poziomie od dobrego do znakomitego. Ubranie jest przy tym wyjątkowo trwałe i lekkie. Pomarańczowa metka Nomex, identyfikująca odzież  wykonaną z tkaniny Nomex MHP, oznacza, że ubranie pochodzi ze środkowej półki w całym asortymencie materiałów Nomex i oferuje ulepszoną  ochronę, trwałość i  komfort względem bawełny uniepalnionej oraz mieszanek włókien modakrylowych. Odzież opatrzona pomarańczową metką Nomex zapewnia dobrą ochronę przed wysoką temperaturą oraz płomieniem i jest wykonana z opracowanej naukowo mieszanki włókien Nomex i innych materiałów.
www.nomex.co.uk/solutions

Authors

Related posts

Góra
English