Targi FMB skupiają producentów z sektora inżynierii mechanicznej

fmb_2013_005

Na tegorocznych targach FMB skupiających dostawców z dziedziny inżynierii mechanicznej, rozpoczynających się 5 listopada 2014 w Bad Salzuflen Exhibition Centre, szczególnie licznie będą reprezentowane firmy specjalizujące się w zakresie technologii pomiarów i testowania. Jeszcze nigdy w 10-letniej historii targów nie miały one takiej reprezentacji jak obecnie.
Wystawiające się na targach firmy będą prezentowały produkty i innowacje z zakresu pomiaru ciśnienia i wibracji (m.in. Synotech i BMG Baumgart), temperatury i stopnia napełnienia zbiorników (Kobold Messring), długości i promienia (Elgo), odległości i kątów (Novotechnik) oraz mocy i nachylenia (Variohm). Ogromna różnorodność produktów pozwoli zwiedzającym zyskać szeroki przegląd obecnej oferty rynkowej w zakresie zarówno możliwości integracji najróżniejszych typów sensorów i urządzeń pomiarowych w maszynach i zakładach przemysłowych, jak również korzystania z nich w trybie autonomicznym.
Dodatkowo, kilku wystawców będzie prezentowało technologie z zakresu inspekcji optycznej, a mianowicie mikroskopy i techniki przetwarzania obrazu (Visicontrol, vision-consult i Vision Engineering). Za pomocą tych systemów możliwe jest efektywne zarządzanie jakością w trybach inline i offline.
W sumie około 40 wystawiających się firm prowadzi aktywną działalność w zakresie pomiarów i inspekcji. Dzięki temu dziedzina ta staje się coraz bardziej widoczna, co jest istotne nie tylko dla targów FMB, ale też dla całej produkcji przemysłowej. Im wyższe wymogi jakościowe w stosunku do wyrobów końcowych, tym większe zapotrzebowanie odnośnie kontroli parametrów jakościowych w trakcie procesów produkcyjnych.
Oprócz wyrobów końcowych, sam zakład produkcyjny musi być ściślej nadzorowany, aby był w stanie sprostać najwyższym standardom jakościowym. Z tego względu w nowoczesnych maszynach i urządzeniach producenci stosują coraz większą ilość pętli regulacyjnych korzystających z rozmaitych sensorów i urządzeń pomiarowych.

 

www.fmb-messe.de

Authors
Tagi ,

Related posts

Góra
English