Pojedyncza platforma sprzętowa – obsługa dowolnej przemysłowej sieci Ethernet

Najnowsza propozycja firmy HMS Industrial Networks w zakresie przemysłowych Ethernet, “Anybus CompactCom for Common Ethernet” obejmuje uniwersalną platformę sprzętową umożliwiającą zaimplementowanie różnych protokołów komunikacyjnych, jak PROFINET, EtherCAT, EtherNet/IP lub Ethernet POWERLINK. Zapewnia to ogromną elastyczność producentom sprzętu, umożliwiającą pobranie odpowiedniego protokołu ethernetowego dla chipu, płytki drukowanej lub modułu CompactCom bezpośrednio przed wysłaniem go do klienta.

Trzy dostępne formaty
Moduły Common Ethernet, stanowiące rozszerzenie linii modułów Anybus CompactCom 40-series, występują w trzech różnych formatach różniących się stopniem integracji w systemie host: chipu, płytki drukowanej i modułu. Wszystkie one umożliwiają zaimplementowanie protokołu komunikacyjnego w oparciu o jednakową, standaryzowaną procedurę.

W miarę, jak rynek sieci przemysłowych migruje w stronę przemysłowego Ethernetu, system CompactCom Common Ethernet staje się kluczową pozycją w naszej ofercie. Ułatwia on życie producentom, ponieważ nie muszą już przechowywać produktów CompactCom w wersjach dla różnych przemysłowych sieci Ethernet – zamiast tego mogą po prostu pobrać protokół sieciowy zgodnie z wymogami zamawiającego i zaimplementować go w standaryzowanej platformie Common Ethernet – mówi Leif Malmberg, menadżer linii produktów dla systemów embedded z HMS. – Ponieważ nowe moduły są budowane na bazie sprawdzonych systemów Anybus CompactCom korzystających z procesora sieciowego Anybus NP40, klienci zyskują natychmiastowy dostęp do całej rodziny CompactCom w ramach jednego implementowanego projektu. Zapewnia to dostęp do dowolnej sieci fieldbus i przemysłowej sieci Ethernet poprzez łatwe zainstalowanie dowolnego innego modułu Anybus.

Obsługa funkcji IT
Koncepcja Common Ethernet standardowo zapewnia obsługę funkcji IT co oznacza, że może być stosowana jako rozwiązanie Ethernet TCP/IP gdy tylko użytkownik chciałby zapewnić komunikację z siecią Ethernet.

Dołączone oprogramowanie Firmware Manager
Dołączone oprogramowanie Firmware Manager umożliwia użytkownikom pobranie oprogramowania firmware do obsługi konkretnego typu sieci. Oprogramowanie firmware można też pobrać przez FTP lub interfejs aplikacyjny.

Bramki Anybus CompactCom 40-series – dla wymagających aplikacji
Bramki Anybus CompactCom 40-series, zbudowane na bazie nagradzanego procesora sieciowego NP40 z HMS, zostały zaprojektowane do zastosowań w wymagających przemysłowych sieciach Ethernet. Zapewniają szybką komunikację między urządzeniem host i siecią – 1500 bajtów danych procesowych w każdym kierunku. Są produkowane w trzech formatach: chipu, płytki drukowanej i modułu, co pozwala na dobór przez użytkownika właściwego poziomu integracji, bez konieczności tworzenia własnych rozwiązań.

Czym jest Anybus CompactCom
Anybus CompactCom to seria przemysłowych interfejsów sieciowych przeznaczonych do integracji w urządzeniach docelowych, zapewniających ich łączność z różnymi rodzajami sieci. Interfejsy CompactCom występują w trzech formatach: chipu, zmontowanej płytki drukowanej lub gotowego modułu, pozwalając użytkownikowi na wybór poziomu integracji. Dzięki Anybus CompactCom, producenci urządzeń zyskują natychmiastowy dostęp do 20 rodzajów sieci przemysłowych, poprzez proste zainstalowanie odpowiedniego produktu z linii Anybus. Otwiera to przed nimi nowe możliwości biznesowe i nowe rynki.

www.hms.se

 

Anybus CompactCom Common Ethernet.jpg_ico500

Authors

Related posts

Góra
English