Nierdzewne pokrętła GN 5345 do aplikacji o wysokich wymaganiach higienicznych

elesa 141836-pokretla-nierdzewne-a56cfd-large-1410956164W ofercie firmy Elesa+Ganter Polska są już dostępne nowe, nierdzewne pokrętła GN 5345. Nowy produkt ma kształt ułatwiający zachowanie pokrętła w czystości, dzięki czemu jest polecany szczególnie do zastosowań w miejscach wymagających zachowania wysokiego stopnia higieny. Pokrętła nierdzewne GN 5345 mogą być z powodzeniem użytkowane w urządzeniach wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, medycznym i farmaceutycznym.
Nowe nierdzewne pokrętła mają budowę monolityczną, co oznacza, że zostały wykonane z jednego kawałka metalu. Dzięki temu nie posiadają miejsc łączenia, a to właśnie te przestrzenie, poprzez gromadzące się w nich nieczystości, stają się ogniskiem bakterii. Gładka, szczelna powierzchnia, oraz duże promienie zaokrągleń, ułatwiają utrzymanie pokrętła w czystości.
Nowy, charakterystyczny, trójramienny kształt pokrętła, został tak zaprojektowany, aby zapewnić jak najbardziej pewny i ergonomiczny chwyt. Taka konstrukcja gwarantuje możliwość przyłożenia większego momentu dokręcenia przez operatora. Jest to szczególnie ważne w aplikacjach wymagających solidnego ręcznego dokręcenia, np. pokrywy zbiorników.
Nierdzewne pokrętła serii GN 5345 wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 303 oraz kwasoodpornej AISI 316L, zgodne z dyrektywą RoHS. Powierzchnia jest piaskowana na mat, dzięki temu ślady po użytkowaniu (odciski po palcach) są praktycznie niewidoczne. Jako wykonanie specjalne, dostępna jest również wersja wykończona na wysoki połysk.

Seria GN 5345 występuje w czterech wariantach:

Typ A – wykonanie z piastą pełną (do niestandardowego rozwiercenia).
Typ E – wykonanie z nieprzelotowym otworem gwintowanym (od M6 do M12).
Typ D – wykonanie z przelotowym otworem gwintowanym (od M6 do M12).
Typ C – wykonanie z nieprzelotowym otworem gładkim, w tolerancji H7.

Każdy z powyższych wariantów dostępny jest w trzech wielkościach średnicy zewnętrznej (40 mm, 50 mm oraz 60 mm).

 

www.elesa-ganter.pl

Authors
Tagi
Góra
English