MIDEST 2014

Pomimo utrzymującego się trudnego kontekstu ekonomicznego, do 11 września 2014 r. liczba wystawców, którzy zgłosili się na targi MIDEST pozostaje stabilna w porównaniu z ubiegłoroczną edycją. MIDEST – światowy lider targów kooperacji przemysłowej coraz częściej jest postrzegany przez profesjonalistów jako narzędzie pomocne w przezwyciężeniu trudnego okresu, umożliwiające rozwój ich działalności, pozyskanie nowych klientów i rynków zbytu.
W 2014 roku organizatorzy targów MIDEST proponują liczne nowości. Po raz pierwszy gościem honorowym targów będzie kraj z Afryki Północnej – Tunezja. Wśród pawilonów regionalnych znajdzie się stoisko Normandii. W centrum zainteresowania salonu będzie ważny sektor europejskiego rynku – lotnictwo. Wśród animacji nowością będzie platforma „Przeznaczenie przetwórstwa tworzyw sztucznych”, wystąpienia przygotowane przez Francuską Federację Przemysłu Mechanicznego, obecność doradców zawodowych udzielających porad na temat francuskiego szkolnictwa oraz przybliżenie zagadnienia druku 3D. Jak co roku stałym punktem targów będą Nagrody Trofea MIDEST, a także liczne spotkania biznesowe, konferencje i debaty telewizyjne.

Edycja 2013 zgromadziła 1702 wystawców, w tym roku organizatorzy spodziewają się podobnej liczby firm.
Francuskie firmy z sektora kooperacji przemysłowej w dalszym ciągu są najliczniej reprezentowane na targach MIDEST, stanowią blisko 60% wystawców. 15 pawilonów regionalnych z Francji zgromadzi blisko 600 wystawców. Warto odnotować powrót na targi po 14 latach pawilonu Bretanii, który zajmie powierzchnię 180 m².
Większość międzynarodowych wystawców edycji 2013 powróci na targi MIDEST także w tym roku. Lista wystawców spoza Francji obejmuje ok. 650 firm. Na dziś w targach będą uczestniczyć firmy z 35 krajów, zorganizowanych zostanie ok. 18 pawilonów narodowych.
Sektory przetwórstwa tworzyw sztucznych/gumy/kompozytów, obróbki na automacie tokarskim/maszyn specjalnych, kucia/odlewania, usług dla przemysłu oraz elektroniki/elektryki odnotowały znaczny wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Obróbka drewna, struganie poprzeczne, cięcie metali i obróbka skrawaniem/kotlarstwo zaprezentują podobną liczbę wystawców jak w roku ubiegłym. Jedynie sektory wykańczania/ obróbki powierzchni/obróbki termicznej, surowców/półfabrykatów i cięcia metali odnotowały niewielki spadek. Po raz pierwszy na targach zagości sektor dedykowany tekstyliom technicznym.
Targi MIDEST poza tym, że odgrywają rolę miejsca spotkań biznesowych i nawiązywania nowych kontaktów, stanowią dla wystawców i odwiedzających ważne źródło informacji na temat zmian zachodzących na światowych rynkach.
Z tego względu szczególną uwagę podczas tegorocznej edycji targów poświęcono jednemu z najbardziej dynamicznie rozwijających się w Europie i na świecie sektorów – lotnictwu. Gościem honorowym targów po raz pierwszy będzie kraj z Afryki Północnej – Tunezja i francuski region – Normandia.
Pozostałe nowości edycji 2014: uruchomienie na targach platformy „Przeznaczenie przetwórstwa tworzyw sztucznych” Francuskiej Federacji Tworzyw Sztucznych i Kompozytów, która zaprezentuje najważniejsze technologie wykorzystywane w tym sektorze, obecność doradców zawodowych ekspertów w dziedzinie francuskiego szkolnictwa oraz możliwość zapoznania się z bogatym wachlarzem zawodów z branży mechanicznej prezentowanych w nowym sektorze „Plac Mechaniki”. Przybliżenie zagadnienia produkcji dodatkowej, określanej mianem druku 3D w ramach licznych konferencji organizowanych podczas targów.
Stałym elementem targów zaplanowanym z myślą o wystawcach i odwiedzających są Nagrody Trofea MIDEST przyznawane najlepszym produktom z sektora kooperacji przemysłowej. Organizatorzy proponują bogaty program konferencji poświęconych najnowszym osiągnięciom technologicznym, strategicznym i gospodarczym. W tym roku nie zabraknie również targowego kanału telewizyjnego i spotkań biznesowych.
Od kilku lat organizatorzy targów MIDEST dążą do tego, aby ożywiać sektor kooperacji przemysłowych przez cały rok, nie tylko w trakcie czterech dni trwania imprezy. Odnotowano już sukcesy w tej dziedzinie. Według naszych danych w 2013 roku 50% internautów odwiedziło stronę www.midest.com w okresie od stycznia do września. W pierwszej połowie 2014 roku odnotowano 25% wzrost liczby wejść na stronę targów w porównaniu z 2013 rokiem. Strona, która ma także swój własny kanał w serwisie YouTube, dostarcza aktualnych informacji z poszczególnych sektorów. Cel: przekroczyć pułap 2,4 milionów odsłon z 2013 r., uzyskać 10% wzrost liczby odsłon w skali rocznej, ponad 350 000 użytkowników, czyli odnotować wzrost o 20% w porównaniu z 2012 rokiem. Targi MIDEST zwiększają swoją obecność na różnych portalach społecznościach. Ma swoje profile na Viadeo (2  000 obserwatorów), Twitterze (1300 obserwatorów), LinkedIn i  Facebooku.

Targi MIDEST 2014 odbędą się w dniach 4–7 listopada 2014 r. w podparyskim parku ekspozycyjnym Paris Nord Villepinte. Jednocześnie odbywają się targi MAINTENANCE EXPO – targi utrzymania ruchu.

www.midest.com

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English