HMS rozszerza ofertę serwisów Netbiter Remote Management

Firma HMS Industrial Networks rozszerza ofertę Netbiter Remote Management o trzy nowe serwisy dostosowane do zróżnicowanych wymogów użytkowników. Pozwalają one zarówno na szybkie podłączenie pojedynczej maszyny zdalnej, jak również zapewniają obsługę zaawansowanych projektów obejmujących wiele instalacji i wielu użytkowników. Równocześnie, HMS wprowadza nową bramkę dostępową Netbiter EasyConnect (EC310) z komunikacją wyłącznie przez sieć Ethernet.

Trzy różne serwisy
Netbiter to usługa zdalnego zarządzania urządzeniami przemysłowymi, takimi jak generatory, sterowniki PLC, sensory czy zbiorniki. Użytkownicy łączą bramkę dostępową Netbiter ze swoimi urządzeniami oraz przeprowadzają jej logowanie do centrum danych Netbiter Argos (www.netbiter.net), dzięki czemu uzyskują dostęp online do urządzeń. Netbiter obejmuje obecnie trzy różne serwisy:
• Zdalnego dostępu – darmowy, udostępniany przez bramkę Netbiter
Otwiera bezpieczny tunel komunikacyjny do sterownika PLC lub maszyny. Umożliwia to przeprowadzanie konfiguracji, programowanie i debugowanie niemal dowolnego urządzenia przemysłowego z dowolnej lokalizacji. Użytkownicy mogą korzystać ze zwykłego oprogramowania konfiguracyjnego tak, jak ma to miejsce w przypadku komunikacji lokalnej z maszyną.
• Podglądu i kontroli – darmowy, udostępniany przez bramkę Netbiter
Umożliwiający użytkownikowi zdalne zarządzanie pojedynczą instalacją. Panele graficzne online, alarmy i wykresy trendów dają możliwość pełnego wglądu z dowolnej lokalizacji.
• Zarządzania i analizy — dostępny w subskrypcji
Dla dużych systemów z wieloma instalacjami i wieloma użytkownikami. Użytkownicy mogą tu dostosowywać interfejs interface do własnych potrzeb i integrować dane w swoim własnym systemie w oparciu o interfejs Netbiter Argos API.

Realizacja koncepcji Internet of Things
Dzięki nowym serwisom poczyniliśmy kolejny krok w stronę ułatwienia użytkownikom dostępu online do ich sprzętu – mówi Henrik Arleving, menedżer linii produktów w HMS Industrial Networks. – Możemy obecnie zaoferować szybki i łatwy w obsłudze system do monitorowania online zarówno pojedynczej instalacji, jak też dużych instalacji obejmujących wiele lokalizacji i wielu użytkowników. Netbiter może sprostać nawet większym wymogom w zakresie dostępu online do urządzeń pracujących w terenie, realizując koncepcję Internet of Things.

Nowa bramka dostępowa
HMS wprowadza również na rynek nową bramkę dostępową o symbolu Netbiter EC310, umożliwiającą transmisję danych ze zdalnej lokalizacji przez sieć Ethernet. Stanowi ona uzupełnienie modelu EC350 umożliwiającego komunikację przez sieć telefonii komórkowej (3G/GPRS) i Ethernet.

Czym jest Netbiter?
Netbiter to system zdalnego zarządzania umożliwiający monitorowanie i kontrolę online urządzeń przemysłowych.
Bramka dostępowa Netbiter łączy się z urządzeniem zdalnym pracującym w terenie i przesyła dane do centrum danych Netbiter Argos. Serwer ten zbiera i przechowuje dane z urządzeń pracujących w terenie, generując statystyki i raporty dla użytkowników, pozwalające ocenić parametry ich urządzeń. Pod adresem www.netbiter.net użytkownicy mogą obserwować status i monitorować pracę urządzeń na panelu graficznym.

www.netbiter.com

 

Netbiter EC310 gateway.jpg_ico400Bramka komunikacyjna Netbiter EC310 wysyła dane z urządzenia użytkownika do serwera Netbiter Argos

Authors
Góra
English