Kopex otwiera spółkę z Finami do produkcji blach

Miilux Poland Sp. z o.o. powstała w oparciu o kapitał i doświadczenie fińskiej Grupy Miilukangas oraz Grupy Kopex, które są udziałowcami spółki. Dzięki jej powołaniu Kopex zyska dostęp do najnowocześniejszych technologii obróbki cieplnej.
Miilux jest producentem blach trudnościeralnych. Ulokowane w Tarnowskich Górach centrum logistyki, produkcji i prefabrykacji takich blach oraz wyrobów o właściwościach trudnościeralnych z przeznaczeniem dla odbiorców z Europy Środkowej i Wschodniej otwiera nowe możliwości dla Kopeksu.
Możemy efektywniej wykorzystać zasoby technologiczne Tagoru i moce produkcyjne fabryki. Dzięki wnoszonym przez Miilux Ltd technologiom mamy zapewnione rynki zbytu dla nowej produkcji – mówi prezes Kopeksu Józef Wolski.
Dzięki powołaniu Miilux Poland Grupa Kopex zyska dostęp do najnowocześniejszych technologii obróbki cieplnej, dzięki czemu poprawione zostaną parametry techniczne i żywotność wyrobów, np. wykorzystywanych w górnictwie przenośników zmechanizowanych.
Pochodzące z Tarnowskich Gór blachy trudnościeralne będą też wykorzystywane w procesie produkcji w należących do Grupy Kopex zakładach.

 

źródło: www.wnp.pl

Authors

Related posts

Góra
English