Milionowy silnik Toyoty z Jelcza-Laskowic

Fabryka Toyota Motor Industries Poland (TMIP) w Jelczu-Laskowicach ma za sobą symboliczne wydarzenie – 21 sierpnia wyprodukowano tam milionowy egzemplarz silnika.
Pierwszy silnik wyprodukowany w fabryce TMIP w ramach produkcji masowej zjechał z linii montażowych w marcu 2005 r. Produkcja silnika nr 500 miała miejsce w październiku 2009 r.
Milionowy egzemplarz “made in Jelcz-Laskowice” to jednostka napędowa z rodziny silników AD o pojemności 2,0 l. W montowni TMUK (Wlk.Brytania), do której silnik ma być dostarczony z początkiem września br., milionowa jednostka zostanie zamontowana w samochodzie Toyota Avensis.
Toyota Motor Industries Poland produkuje silniki wysokoprężne z rodziny AD o pojemności 2,0 i 2,2 l oraz ND (1.4 l). Moce produkcyjne fabryki wynoszą 180 tys. silników rocznie. Odbiorcami jednostek z Jelcza-Laskowic są fabryki koncernu Toyota w Wlk.Brytanii (TMUK), Turcji (TMMT), Francji (TMMF), Republice Południowej Afryki (TSAM) oraz Japonii. Obecnie w TMIP zatrudnionych jest ok. 740 osób. Do tej pory koncern zainwestował w fabryce w Jelczu-Laskowicach ponad 256 mln euro. W marcu 2015 r. TMIP obchodzić będzie 10. rocznicę uruchomienia produkcji.

Źródło: Toyota Motor Industries Poland

 

Toyota

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English