Datapaq prezentuje linię radiatorów wysokiej jakości

Datapaq heat_sink_bluebg.jpg_ico500Firma Datapaq prezentuje radiatory TB9840D zaprojektowane do zastosowań w aplikacjach obróbki cieplnej przy dużym obciążeniu mechanicznym, takich jak procesy hartowania w strumieniu azotu i helu. Uzupełniają one linię barier termicznych TB4500 i TB4600 z oferty Datapaq. W aplikacjach próżniowych i hartowania mogą również współpracować z modelami TB4000.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej konstrukcji i procesu produkcyjnego, wytrzymują warunki pracy zarówno w próżni, jak i przy ciśnieniu gazu do 20 barów. Dzięki temu pozwalają operatorom w pełni monitorować procesy wysokotemperaturowe w zakresie do 1200°C, w tym cykle grzania i chłodzenia. Wyeliminowano w nich wady konwencjonalnych radiatorów, takie jak pęcznienie i kurczenie się. Nowa, w pełni przetestowana konstrukcja wykorzystująca materiał z przejściem fazowym zapewnia bezpieczny zakres temperatur pracy rejestratora danych, nie przekraczający 70°C. Wysokociśnieniowe uszczelki zapobiegają wyciekom gazu i permeacji w piecach próżniowych.

Radiatory TB9840D mogą być wykorzystywane do współpracy z produkowanymi przez Datapaq rejestratorami danych Tpaq21, generującymi profile temperaturowe, które mogą być pobrane przez użytkownika na końcu procesu technologicznego. Wraz z odpowiednimi barierami termicznymi z oferty Datapaq, pozwalają zrealizować niezawodny system monitorowania temperatury dla różnych aplikacji.

 

www.raytek.de

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English