Nagroda The Frost & Sullivan dla przełomowej technologii FORCAM

Globalna firma doradcza The Frost&Sullivan przyznała firmie Forcam GBMH prestiżową nagrodę dla najlepszego rozwiązania, wspierającego zaawansowane procesy zarządzania produkcją. Oprogramowanie Factory Framework zostało wyróżnione tytułem “New Product Innovation Leadership Award 2014”. Według analityków Frost&Sullivan jest to przełomowe rozwiązanie, które może zrewolucjonizować światowy rynek MES i aktywnie pomagać przedsiębiorstwom we wdrażaniu koncepcji „Industry 4.0”.
The Frost & Sullivan w uzasadnieniu oświadcza, iż „Forcam jako producent systemu do zarządzania produkcją, doskonale rozumie i wspiera potrzeby programu „Industry 4.0”, dostarczając nowoczesne narzędzie technologiczne dla przemysłu. Oprogramowanie Factory Framework pozwala bowiem na łączenie, zbieranie i korelowanie danych w czasie rzeczywistym z wielu różnych sterowników maszyn. Ponadto umożliwia integrację działań i kompleksowe zarządzanie łącząc dane z produkcji z korporacyjnym systemem planowania ERP/SAP. Dzięki czemu możliwa jest optymalizacja na wszystkich etapach procesu produkcji.
Prezes Zarządu i założyciel Forcam Franz Gruber oświadczył: – Jesteśmy bardzo wdzięczni, a zarazem dumni, iż nasz produkt doceniła światowa, niezależna firma analityczna jaką jest The Frost & Sullivan. Ta nagroda, obok naszych zadowolonych klientów, jest ukoronowaniem 10 lat ciężkiej pracy, które zaowocowały stworzeniem światowej klasy systemu do zarządzania produkcją.

Jak wynika z przedstawionego raportu, kluczowymi zaletami oprogramowania Factory Framework Release-5, wymienionymi przez The Frost & Sullivan jako przełomowe są:
1.  Możliwość zmierzenia rzeczywistego wskaźnika OEE (ogólna wydajność maszyn) bez względu na strefy czasowe i język.
2.  Unikalna technologia In-Memory, oparta na metodzie Przetwarzania Zdarzeń Złożonych (CEP) z buforowaniem na żywo, która jest technologią. analizy przepływów zdarzeń w czasie rzeczywistym. Pozwala to na  natychmiastowy wgląd w strategiczne dane i umożliwia szybki czas reakcji.
3.  Technologia Webowa, umożliwiająca dostęp do danych  produkcyjnych w czasie rzeczywistym, za pośrednictwem standardowych przeglądarek, jak i urządzeń mobilnych: w tym smartfonów i tabletów.
4.  Programowanie w języku Java, zapewniające poprawne użytkowanie we wszystkich istniejących systemach (Oracle, Microsoft SQL).
5.  Kompatybilność oprogramowania z darmowymi systemami komunikacji pomiędzy urządzeniami przemysłowymi (OPC, MTConnect).
6.  Możliwość zintegrowania oprogramowania z  maszynami wszystkich popularnych producentów (m.in.: Fanuc, Okuma, Siemens, RPC, Heidenhain)
Firma Forcam, znana na rynkach zagranicznych jako światowy lider w zakresie dostarczania nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla sektora przemysłowego, również w Polsce intensyfikuje swoje działania.

Oprogramowanie Factory Framework to nasza odpowiedź na potrzeby nowoczesnego przemysłu i wkład w rozwój koncepcji  „Industry 4.0”. Z naszej technologii korzystają za granicą światowe koncerny, takie choćby jak Audi, Porsche, czy BMW. Również w Polsce zwiększa się popyt na rozwiązania wspierające „Lean Manufacturing” i tym samym zainteresowanie naszą technologią. Liczymy, że polski przemysł doceni Factory Framework jako innowacyjne oprogramowanie, które pozwala firmom na poprawę jakości i zwiększenie wydajności produkcji, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów – powiedział Tomasz Lebitko, Managing Director, Forcam Eastern Europe.

www.frost.com
www.forcam.com

Authors

Related posts

Góra
English