CombiLyz: Szybki pomiar temperatury i przewodności

Baumer rozszerza linię produktów CombiSeries o nowy przetwornik przewodności. Element ten,oznaczony symbolem CombiLyz przeznaczony jest do precyzyjnej analizy i rozróżniania mediów w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym oraz w procesach uzdatniania wody. Jest produkowany w niewielkiej obudowie typowej dla linii czujników CombiSeries. Stopień ochrony IP 69 K oraz konstrukcja ze stali nierdzewnej pozwalają na stosowanie go nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.
W praktyce, CombiLyz idealnie nadaje się do zastosowań w procesach CIP i SIP, do monitorowania stężenia cieczy oraz do separacji faz różnych mediów. Ma
14 zakresów pomiarowych od 500 μS/cm do 1000 mS/cm. Zapewnia dużą dokładność pomiaru o czym może świadczyć maksymalny błąd nie przekraczający 1%. Ponadto, charakteryzuje się krótkim czasem odpowiedzi, poniżej 0,3 s przy pomiarze przewodności i 15 s przy pomiarze temperatury.
Standardowa wersja czujnika jest wyposażona w wyświetlacz CombiView prezentujący równocześnie wiele zmiennych procesowych. Poza przewodnością są to: koncentracja, temperatura, prąd wyjściowy, stan wyjść przekaźnikowych i status czujnika. Duży czytelny wyświetlacz umożliwia odczyt wyników pomiaru ze znacznej odległości. Co więcej, kolor tła może pełnić funkcję sygnalizatora (czerwony/zielony) wskazującego na osiągnięcie wartości krytycznej wymagającej interwencji użytkownika. Konfiguracji parametrów można łatwo dokonać bezpośrednio na ekranie dotykowym nawet w trakcie trwania procesu.

www.baumer.com/combilyz

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English