STILL RX 20 przyspiesza

Fot._STILL_2

 

Jeden z najpopularniejszych wózków w klasie udźwigu do 2,0 ton przeszedł daleko idącą modernizację. Nowy RX 20 jest szybszy i bardziej oszczędny niż jego poprzednik.
Elektryczny wózek czołowy RX 20 zyskał od swej premiery pozycję jednego z najczęściej kupowanych pojazdów w swojej kategorii. Popularność zawdzięczał przede wszystkim prostej, bocznej wymianie baterii oraz wyjątkowej efektywności energetycznej. Projektanci nowej wersji postawili sobie za cel dalsze zwiększanie wydajności i jeszcze lepsze dostosowanie modelu do zadań przeładunkowych.
W zmodernizowanym modelu zastosowano falownik zapewniający wyższą efektywność przy tych samych poborach. Wykorzystujący najnowsze technologie 3-fazowy silnik o napięciu 48 V pozwolił zwiększyć maksymalną prędkość jazdy pojazdu z 16 do 20 km/h i pracować bez problemów na rampach o kącie nachylenia do 28,5%. W nowym RX 20 wprowadzono również dodatkowy predefiniowany tryb Sprint, umożliwiający zwiększenie wydajności. Ponadto prędkość przemieszczeń hydraulicznych przy obsłudze ładunku o masie 2 t wzrosła o 16%, osiągając wartość 0,44 m/s. Dzięki tym usprawnieniom, czas potrzebny na wykonanie codziennych zadań znacząco spada, przekładając się na wzrost wydajności wózka. Dalsze oszczędności możliwe są dzięki instalowanemu w standardzie systemowi Blue-Q. Pozwala on zmniejszyć pobory mocy nawet o 15%.

Authors

Related posts

Góra
English