Ogólnopolskie Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego

W dniach 01-02 października 2014 w Hotelu Windsor w Jachrance odbędzie się kolejna, III edycja Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego Schrack Seconet i Partnerzy. Zgodnie z regułą przyjętą przez organizatorów w latach poprzednich spotkanie będzie miało charakter przede wszystkim szkoleniowy. W ciągu dwóch dni specjalistycznych, merytorycznych wykładów połączonych z praktycznymi warsztatami, uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.
Wzorem lat poprzednich słuchacze będą mogli, nie tylko w głębszy i pełniejszy sposób zapoznać się ze specyfiką systemów bezpieczeństwa w kontekście ochrony przeciwpożarowej, ale także będą mieli możliwość w sposób praktyczny przekonać się, jak systemy te funkcjonują we wzajemnej interakcji. Organizatorzy przedstawią przykłady współpracy systemów bezpieczeństwa z układami mechaniki i automatyki budynku.
Najważniejszym punktem imprezy będzie prezentacja „na żywo” procedury zadziałania
wszystkich, zintegrowanych systemów bezpieczeństwa podczas pożaru.
Podczas dwóch dni merytorycznych spotkań z najlepszymi ekspertami w branży słuchacze zapoznają się z najnowszymi wytycznymi, dotyczącymi projektowania m.in. systemów: SSP, DSO, BMS, SMS, CCTV, SKD, SUG, sterowania wentylacją, oddymianiem i wydzieleniami pożarowymi, a także sieci strukturalnych. Zostaną poruszone m.in. takie zagadnienia jak:
– certyfikowane sterowanie, zasilanie i napędy urządzeń automatyki pożarowej,
– certyfikowane sterowanie i zarządzanie systemami bezpieczeństwa,
– wizualizacja, wsparcie systemów video i CCTV,
– sposoby eliminacji błędów obsługi systemów,
– systemy sterowania i układy zasilania zapewniające ciągłość działania krytycznych procesów i systemów (funkcje bezpieczeństwa fail-safe, nadmiarowość i inne),
– rozwiązania specjalne detekcji pożaru (detekcja tlenia, detekcja liniowa, detekcja płomienia),
– gaszenie wielostrefowe, rola rezerwy w SUG i dogaszanie,
– zintegrowane systemy SAP i SUG,
– SUG wysokociśnieniowej mgły wodnej,
– instalacje tryskaczowe i monitoring,
– instalacje elektryczne a systemy BMS,
– zaawansowane sterowanie wentylacją pożarową.

Referaty wygłoszą wybitni reprezentanci branży zabezpieczeń m.in.: przedstawiciele instytucji badawczych, najlepszych, specjalistycznych uczelni technicznych oraz niezależni specjaliści, zajmujący się problematyką systemów bezpieczeństwa.
Do współorganizacji jedynego w branży zabezpieczeń szkolenia na tak dużą skalę zostali zaproszeni producenci innych systemów: BELIMO Siłowniki – lider w produkcji napędów klap pożarowych oraz siłowników i zaworów przeznaczonych do instalacji HVAC; CERBEX – firma oferująca pełną gamę usług branży systemów ochrony przeciwpożarowej i zabezpieczenia mienia od fazy produkcji, projektowania po wykonawstwo, serwis i konserwację urządzeń sygnalizacji pożarowej, gaśniczych, instalacji teletechnicznych w budynkach zabytkowych, użyteczności publicznej oraz zakładach przemysłowych; DEKK Fire Solutions – firma, której głównym profilem działalności jest projektowanie, dostawy, montaż oraz serwis stałych urządzeń gaśniczych gazowych, stałych urządzeń gaśniczych wodnych, systemów sygnalizacji pożarowej wraz z systemami wczesnej detekcji, dźwiękowych systemów ostrzegawczych (DSO), systemów oddymiających; INSTAC – nowoczesna firma specjalizująca się w instalacjach tryskaczowych, systemach wysokociśnieniowej mgły wodnej HI-FOG oraz w prefabrykacji rurociągów oferująca klientom kompleksowe wykonanie instalacji; Sony Europe Limited – producent innowacyjnego sprzętu audio, video, telekomunikacyjnego i informatycznego; TOA Electronics Europe GmbH – światowy lider na rynku systemów nagłośnieniowych, komunikacyjnych i bezpieczeństwa, oferuje niezwykle bogatą ofertę produktów z zakresu: dźwiękowych systemów ostrzegawczych (DSO), systemów profesjonalnego nagłośnienia, inteligentnych systemów Public Address (PA), systemów interkomowych, konferencyjnych a także bezprzewodowych systemów mikrofonowych marki Trantec. Zarówno w sesji wykładów, jak i warsztatowej, udział wezmą także przedstawiciele nowopowstałego Instytutu Bezpieczeństwa Pożarowego NODEX. Przedstawiciele tego niezależnego ośrodka doradców i ekspertów, skupiającego najbardziej doświadczonych i znanych specjalistów w zakresie wytycznych projektowania i stosowania systemów bezpieczeństwa pożarowego w kraju, prowadzić będą niezwykle ciekawe zajęcia teoretyczno-praktyczne.
Udział w dwudniowych warsztatach zostanie potwierdzony wspólnym certyfikatem, wystawionym przez Schrack Seconet Polska oraz wszystkich Partnerów spotkania. Otrzymanie dokumentu z kompletem podpisów wszystkich producentów uzależnione będzie od udziału uczestnika w poszczególnych sesjach szkolenia.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby merytoryka i edukacyjny charakter spotkania były sprawą nadrzędną. W części referatów, które wprowadzą uczestników w najnowsze zmiany i wytyczne, dotyczące inteligentnych zabezpieczeń obiektów, nie będą poruszane sprawy marketingowe poszczególnych firm – współorganizatorów szkolenia.
Szczegółowy plan spotkania (tematyka w sesji wykładowej) oraz panele warsztatowe poszczególnych firm w drugiej części dnia, zostaną opublikowane na początku września br.

Authors

Related posts

Góra
English