Alrik Danielson następcą Toma Johnstone’a na stanowisku prezesa i dyrektora naczelnego SKF

Alrik Danielson 1

 

Tom Johnstone zdecydował o ustąpieniu ze stanowiska prezesa i dyrektora naczelnego SKF z dniem 1 stycznia 2015 roku.

Toma Johnstone’a zastąpi Alrik Danielson, który od 2005 roku piastował stanowisko prezesa i dyrektora naczelnego Höganäs AB. W latach 1987-2005 Alrik Danielson zajmował szereg stanowisk kierowniczych w Grupie SKF: był między innymi prezesem działu przemysłowego Grupy SKF i członkiem komitetu wykonawczego Grupy SKF.
Komentarz Leifa Östlinga, prezesa rady nadzorczej SKF: – Z przyjemnością przywitam Alrika Danielsona z powrotem w SKF. Doświadczenie zgromadzone przez niego w trakcie osiemnastu lat pracy na różnych stanowiskach w SKF oraz ostatnich dziewięciu lat w roli dyrektora naczelnego Höganäs AB czyni go kompetentnym następcą Toma Johnstone’a.
Leif Östling kontynuuje: – Chciałbym złożyć na ręce Toma Johnstone’a gorące podziękowania za jego wspaniałe dokonania poczynione w ciągu blisko 38 lat pracy w SKF, przede wszystkim w okresie, w którym piastował stanowisko prezesa i dyrektora naczelnego. Pod kierownictwem Toma firma SKF przeobraziła się w przedsiębiorstwo specjalizujące się w inżynierii wiedzy, sprzedaż wzrosła z 41 mld SEK w 2003 roku do zeszłorocznych 63 mld SEK, a całkowita stopa zwrotu dla akcjonariuszy wyniosła ponad 400%.
Komentarz Alrika Danielsona: – Zaplanowany na styczeń powrót do SKF, na stanowisko prezesa i dyrektora naczelnego, to dla mnie powód do dumy i źródło ogromnej satysfakcji. Pragnę wykorzystać osiągnięcia odnotowane na przestrzeni minionej dekady i zapewnić Grupie dalszy pomyślny rozwój.
Komentarz Toma Johnstone’a, prezesa i dyrektora naczelnego SKF: – Odejście z SKF po prawie 38 latach nie będzie łatwe. To jednak właściwy moment na tę decyzję, którą dodatkowo ułatwiło mi wyznaczenie przez radę nadzorczą godnego następcy w osobie Alrika Danielsona. Życzę jemu i całemu zespołowi SKF wszelkiej pomyślności. Przy tej okazji chciałbym podziękować radzie nadzorczej, naszym akcjonariuszom, klientom i dystrybutorom oraz wszystkim doskonałym pracownikom SKF za silne wsparcie, na jakie mogłem liczyć przez lata jako prezes i dyrektor naczelny.

52-letni Alrik Danielson jest obywatelem Szwecji i posiada tytuł Bachelor of Science w dziedzinie Business Administration and International Economics (administracja biznesu i ekonomia międzynarodowa) uzyskany na Uniwersytecie w Göteborgu. W 1987 roku został zatrudniony przez SKF na stanowisku kontrolera finansowego w Göteborgu. Przed odejściem z SKF w 2005 roku piastował szereg stanowisk kierowniczych w Szwecji, Wenezueli, Hiszpanii, Portugalii, Czechach i Brazylii. W latach 1996-1999 był prezesem działu przemysłowego SKF na region Hiszpanii i Portugalii. W okresie 1999-2003 pełnił funkcje prezesa SKF do Brasil, a w latach 2003-2005 był prezesem działu przemysłowego Grupy SKF i członkiem komitetu wykonawczego Grupy SKF. Od roku 2005 do bieżącego piastował stanowisko prezesa i dyrektora naczelnego Höganäs AB.
Alrik Danielson jest żonaty i mieszka z rodziną w Göteborgu.

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English