Myjki przemysłowe

Karcher Cage Food

Źródło: Kärcher

 

Myjki przemysłowe to urządzenia czyszczące, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Istnieją różne rodzaje myjek oraz technik czyszczenia. Wiele z nich stosowanych jest w zakładach przemysłowych w celu utrzymania czystości na stanowiskach pracy. Poza tym mogą służyć do mycia i odtłuszczania różnego rodzaju pojemników, części i detali. Odpowiednie myjki są również niezastąpione podczas czyszczenia elewacji budynków, powierzchni betonowych i stalowych.

W związku z tym, że myjki przemysłowe mogą być przeznaczone do wielu zadań, korzystają z nich firmy oraz zakłady działające w bardzo różnych branżach. Poniżej przedstawione zostaną możliwe podziały myjek, a także technologii czyszczenia.

 

Podział myjek przemysłowych

Na pierwszy plan spośród różnych rodzajów klasyfikacji myjek przemysłowych wysuwa się podział na urządzenia do czyszczenia stanowisk pracy, części, elewacji budynków oraz konstrukcji z betonu czy stali.

Utrzymanie czystości w zakładach przemysłowych jest niezwykle istotne nie tylko ze względu na zapewnienie odpowiednich warunków pracy i produkcji, ale również w związku z koniecznością przestrzegania przepisów. Dlatego niezbędne okazują się tu urządzenia, które są w stanie skutecznie umyć, odtłuścić i odkazić linie produkcyjne, maszyny, urządzenia, taśmociągi, instalacje, powierzchnie robocze, filtry, okapy, kratki wentylacyjne oraz wszelkie inne elementy znajdujące się w halach produkcyjnych.

– W technologii produkcji zachowanie czystości i higieny jest ważnym priorytetem. Ma to znaczenie zwłaszcza w produkcji spożywczej, ale nie tylko tam. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu można osiągać świetne rezultaty czyszczenia łatwo i bez wysiłku. Należy pamiętać, że ma ono kluczową rolę jeśli chodzi o utrzymanie sprawności maszyn i ich bezawaryjności – czyszcząc jednocześnie je pielęgnujemy i konserwujemy – mówi Natalia Bała, asystent działu marketingu w firmie Kärcher.

Skuteczność i wygoda zastosowania myjek przemysłowych wiąże się z tym, że podczas ich pracy wykorzystywane jest sprężone powietrze. Tutaj od razu można wymienić myjki wysokociśnieniowe oraz niskociśnieniowe. Moc ciśnienia określa się w barach lub megapaskalach (MPa).

Wiele przedsiębiorstw korzysta z myjek przemysłowych w celu umycia i odtłuszczenia rozmaitych części, detali, pojemników, palet, beczek, blach itd. Jak mówi Cezary Brzozowski, prokurent w firmie VIA Technika Obróbki Powierzchniowej.Rozwój technologii odtłuszczania części w XXI wieku stawia przed wieloma osobami zarządzającymi zakładami produkcyjnymi pytanie, jakie rozwiązanie w tym zakresie wybrać dla swojej firmy. Oczekiwania są duże. Z jednej strony urządzenie musi być niezawodne, wysoce skuteczne i precyzyjne. Z drugiej strony wydajne, uniwersalne, a jego zakup opłacalny.

Authors

Related posts

Góra
English