COPA-DATA Polska podsumowuje targi ENERGETAB 2016

W dniach 13–15 września 2016 roku, podczas międzynarodowych targów energetycznych ENERGETAB 2016 odbywających się w Bielsku-Białej, firma COPA-DATA już po raz siódmy zaprezentowała swoje rozwiązanie zenon Energy Edition dedykowane branży energetycznej. Na zwiedzających największe wrażenie zrobił innowacyjny moduł Command Sequencer, który znalazł się w najnowszej wersji oprogramowania zenon. Ponadto na stoisku do dyspozycji zwiedzających były stanowiska operatorskie oraz 9 monitorowy smart muli-monitor.

W tegorocznej edycji Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2016 wystawiało się ponad 750 wystawców z 22 krajów Europy i Azji, którzy zademonstrowali swoje najnowsze produkty dla modernizującej się polskiej energetyki. Również i COPA-DATA pojawiła się w tym zacnym gronie. – Teraz przyszedł czas na podsumowania i okres wytężonej pracy aby w jak najkrótszym czasie udzielić informacji wszystkim gościom, którzy odwiedzili nasze stoisko – mówi Urszula Bizoń-Żaba, dyrektor operacyjny COPA-DATA Polska, i dodaje: – Targi były dla nas bardzo udane. Niezmiernie cieszy nas fakt, że grupa klientów zdawałoby się zorientowanych głównie na energetykę, tak świetnie orientuje się w tym co automatyka i nasz zenon Energy Edition ma do zaoferowania tej branży.

 

Urszula Bizoń-Żaba – dyrektor operacyjny firmy COPA-DATA Polska podczas targów ENERGETAB 2016 na stoisku firmy COPA-DATA Polska

 

 

Na miarę potrzeb Energetyki – zenon Energy Edition

Od ponad 20 lat COPA-DATA oferuje swoje rozwiązania HMI/SCADA dla branży energetycznej i cały czas tworzy nowe koncepcje, zwiększające bezpieczeństwo i ergonomię pracy. Oprogramowanie zenon Energy Edition jest rozwiązaniem przeznaczonym dla automatyki elektrowni i podstacji, technologii kontroli sieci oraz zarządzania farmami wiatrowymi,elektrowniami fotowoltaicznymi oraz wspierający tzw. Smart Grid (Inteligentne Sieci). Pozwala on na pełny monitoring i kontrolę procesów produkcji i dystrybucji energii). Opracowane przez COPA-DATA sterowniki gwarantują zgodność z międzynarodowymi standardami takimi jak IEC 61850/2, IEC 61400-25, IEC 60870 i DNP3. Siłą oprogramowania zenon jest nie tylko komunikacja z urządzeniami w terenie przy pomocy GOOSE, ale także praca z systemami wyższego poziomu. Praktyczne wizardy znacznie usprawniają pracę inżynierów związaną z implementacją normy IEC 61850, dzięki na przykład automatycznemu importowi plików SCD oraz eksportowi SSD. Podczas ENERGETAB-u na swoim stoisku inżynierowie z COPA-DATA przedstawili najważniejsze nowości z zakresu  „Automated Engineering” oraz najnowszy moduł zenon „Command Sequencer” służący do konfigurowania złożonych sekwencji komend, na przykład w programowaniu sterowników PLC.

 

Command Sequencer – intuicyjna konfiguracja sekwencji komend

Podczas targów ENERGETAB 2016, COPA-DATA pochwaliła się również nowym modułem; Command Sequencer, który jak warto wspomnieć jest autorskim rozwiązaniem firmy. Za co odpowiada i jakie jest jego działanie wyjaśnia Tomasz Papaj z firmy COPA-DATA Polska: – Command Sequencer to narzędzie pozwalające na automatyzację wykonywanych poleceń/komend w systemie, a co za tym idzie zwiększający bezpieczeństwo przełączeń wartości zmiennych w energetyce. Pojęcie bezpieczne przełączenie oznacza w tym przypadku, że system automatycznie sprawdza czy operacja przełączenia jest dozwolona – zgodnie ze skonfigurowanymi przez użytkownika blokadami i na podstawie aktualnego, dynamicznie odświeżanego stanu topologii sieci’. Na podstawie badań i obserwacji prowadzonych przez ekspertów COPA-DATA wykazano, że taki model działania gwarantuje wysoką dokładność i bezpieczeństwo oraz efektywność i elastyczność pracy operatorów.

 

Źródło: COPA-DATA

 

Authors

Related posts

Góra
English