„Lewandowski nie do pobicia”

Fablab skanowanie_Lewandowski_m

Już 29 września 2016 roku pobijemy światowy rekord Guiness’a. Robert Lewandowski, zostanie największą na świecie rzeźbą wykonaną w technologii druku 3D. Firma Smarttech skanowała, drukarki Urbicum i Gaia Multitool 3D drukowały monument będący atrakcją zbliżających się w Warszawie Dni Druku 3D, a SUPEREXPO.COM dokumentowało wszystko zdjęciami i materiałem video. Prace nad wydrukiem trwają od dłuższego czasu, pierwszym etapem było wykonanie skanu sylwetki piłkarza. Następnie trwały prace nad modelem 3D, którego poszczególne elementy drukowane były przez setki godzin.
Mimo, że piłkarz Robert Lewandowski do najniższych nie należy, już 29 września zostanie oficjalnie największą polską gwiazdą. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego FabLab Kielce oraz firmy SUPEREXPO.COM, które na warszawskich dniach druku chcą pobić światowy rekord Guiness’a.

 

Fablab model_stl_m
29 września warszawiacy będą mieli okazję zobaczyć kolejną próbę zdobycia rekordu Guiness’a. Na terenie hal targowych Expo XXI Warszawa ustawiona zostanie monumentalna rzeźba piłkarza wykonana w technologii druku 3d na polskich drukarkach Urbicum i Gaia Multitool . Jak mówią organizatorzy – nie mógłby to być nikt inny, razem z człowiekiem znanym z niezachwianej chęci do walki, chcemy pobić światowy rekord!.
Obecnie rekord największego wydrukowanego manekina należy do Brytyjczyków, firma Backface wykonała podobiznę słynnego prezentera, Jon’a Bentley’a, mierzącą 2,05 m, pobijając tym samym poprzedni rekord o 5cm.
Robert Lewandowski w zeszłym miesiącu poddał się procesowi skanowania w firmie Smarttech – To pierwszy i jeden z ważniejszych etapów – mówi prezes stowarzyszenia Janusz Wójcik. – Od dokładności wykonanego skanu bezpośrednio zależy wykonanie druku, a co za tym idzie ogólny wygląd monumentu.

 

Fablab elementy_wydruku3d_Lewandowski_m
Wydarzenie odbędzie się 29 września 2016, w czasie Dni Duku 3D w Warszawie, na halach targowych Expo XXI. Będzie to pierwsza atrakcja zaproponowana przez organizatorów w ramach dwudniowej imprezy z drukiem 3D.
29–30 września 2016, Expo XXI Warszawa, wstęp wolny.

***

Dni Druku 3D jest to organizowane cyklicznie, co pół roku, wydarzenie mające na celu popularyzację technologii druku 3D w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 29–30 września 2016 roku w halach targowych Expo XXI w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne FabLab Kielce.

Dni Druku 3D organizowane w Warszawie i Kielcach to największa impreza branży 3D w Polsce. Od roku 2013, bezpośrednio wpłynęła na rozwój branży w Polsce, gdy w ramach pierwszej edycji zbliżyła do siebie, amatorskie wówczas, środowisko pasjonatów druku 3D.

Ostatnie, organizowane w Kielcach targi, pokazały jak silną branżą stała się technologia 3D. W ramach wiosennej edycji gościliśmy jednego z pionierów rynku, Czecha Josefa Prusa, który zasłynął z niskobudżetowej drukarki RepRap Prusa i3.

Tegoroczna, jesienna edycja, będzie równie zaskakująca. Planujemy pobić ustanowiony przez Brytyjczyków, światowy rekord Guiness’a prezentując największą na świecie rzeźbę człowieka wydrukowaną w technologii 3D. Będzie to ponad 2 metrowy monument Roberta Lewandowskiego.

Więcej informacji:

29–30 wrzesień 2016, Warszawa Expo XXI ul. Prądzyńskiego 12/14

29.09 godziny otwarcia 10:00 – 18:00

30.09 godziny otwarcia 9:00 – 18:00

wstęp wolny

 

Źródło: FabLab

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English