Stora Enso otwiera zmodernizowany tartak w Murowie

9 września w Murowie odbyła się ceremonia uruchomienia gruntownie odnowionego tartaku firmy Stora Enso. W uroczystym otwarciu wzięło udział 200 gości. Projekt modernizacji zakładu Stora Enso był prowadzony przez Polską Agencję Informacji Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

 

StoraEnsoMurow500

 

Wartość inwestycji Stora Enso w modernizację tartaku w Murowie wyniosła 28 mln euro. Celem odnowienia zakładu jest zwiększenie jego wydajności i konkurencyjności firmy. – Ta inwestycja jest częścią przeobrażania Stora Enso w spółkę surowców odnawialnych. To pozwala nam sprostać rosnącym potrzebom budownictwa miejskiego i lepiej obsługiwać klientów na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej – powiedział prezes Stora Enso Karl-Henrik Sundström.

Według inwestora, Murów jest idealnym miejscem dla nowoczesnego tartaku dzięki dostępności surowców i bliskości rynków rozwijających się, doskonałej infrastrukturze i doświadczonemu, wysoko wykwalifikowanemu personelowi. Modernizacja zwiększy roczną zdolność produkcyjną tartaku z 70 tys. m3 do 400 tys. m3. W zakładzie wykorzystywane jest głównie drewno pochodzące z okolicznych lasów, w szczególności sosna i świerk. Firma przykłada wagę do promowania zrównoważonych praktyk w gospodarce leśnej, w tym do certyfikacji gospodarki leśnej w zakresie bazy dostaw drewna Tartak w Murowie posiada system identyfikowalności zgodny ze standardami FSCTM oraz PEFC.

Źródło: PAIiIZ

Authors

Related posts

Góra
English