Pierwsza Instalacja Agregatów Chłodniczych AquaForce z czynnikiem PUREtec w Norwegii

carrier-30xw200-tcm131-378077_m

Carrier Szwecja ogłosił instalację pierwszych przełomowych agregatów chłodniczych AquaForce 30XWV-ZE chłodzonych wodą w Norwegii. Urządzenia wyposażone są w nowy ekologiczny czynnik chłodniczy HFO R-1234ze o bardzo niskim współczynniku ocieplenia globalnego GWP, który należy do rodziny nowych czynników Carrier PURETec. Agregaty zostały zainstalowane na obiekcie Oslo Spektrum – znanej arenie rozrywki w centrum Oslo, którą odwiedza 400 tysięcy widzów rocznie na koncertach i konferencjach. Carrier to światowy lider w produkcji zaawansowanych rozwiązań z zakresu ogrzewania, klimatyzacji i chłodzenia. Firma Carrier stanowi część UTC Climate, Controls & Security, jednostki należącej do United Technologies Corp., międzynarodowego dostawcy urządzeń dla przemysłu kosmonautycznego i budowlanego.
Operator centrum rozrywki szukał odpowiedzialnego ekologicznie podejścia, co doprowadziło czołowych przedstawicieli Oslo Spektrum do agregatów chłodniczych Carrier AquaForce z PUREtec. Jednostki zainstalował lokalny dystrybutor – Thermo Control AS.

 

Oslo
Inwestycja i koszty utrzymania, które są niższe w porównaniu z instalacjami z amoniakiem, również zostały wzięte pod uwagę – powiedział Andreas Skavhaug, inżynier sprzedaży Thermo Control AS w Oslo. – Rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa dotyczące obiektów użyteczności publicznej były także priorytetem w tym projekcie. Rozwiązanie oparte na PUREtec, nowej generacji czynników chłodniczych Carrier o niskim współczynniku GWP, było w stanie sprostać specyficznym wyzwaniom projektu.
AquaForce z czynnikiem chłodniczym PUREtec zapewnia wzrost efektywności energetycznej do 5% w porównaniu z jednostkami korzystającymi z czynnika R-134a, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 10%, przyczyniając się do uzyskania tzw. „zielonych certyfikatów budowlanych”, takich jak LEED, BREEAM i HQE.
Od pierwszej instalacji w Europie śrubowych pomp ciepła typu woda – woda, wykorzystujących HFO w Szwajcarii w 2015 roku, Carrier brał udział w kilku innowacyjnych projektach opartych na HFO w całej Europie – powiedział Didier Genois, dyrektor działu inżynierii i marketingu Carrier HVAC Europa. – Agregaty AquaForce z czynnikiem chłodniczym PUREtec już udowodniły swoją skuteczność w różnych zastosowaniach, takich jak ciepłownictwo, przemysł przetwórczy, budynki opieki zdrowotnej, a teraz centrum rozrywki.

 

Źródło: Carrier

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English