Energetyka Bełchatów – głos branży, z którym trzeba się liczyć

Problemy i wyzwania nowoczesnej energetyki, kierunki rozwoju, nowe uwarunkowania i regulacje OZE, unijna polityka klimatyczna, szanse dla technologii węglowych – m.in. takie tematy poruszane były podczas XVIII edycji Sympozjum Naukowo-Technicznego Energetyka Bełchatów, które odbyło się w dniach 5-7 września w Bełchatowie. Wzięli w nim udział przedstawiciele szeroko rozumianej branży energetycznej oraz świata nauki. RAFAKO było sponsorem głównym tego jakże ważnego, branżowego wydarzenia.

 

ENERGETYKA BEŁCHATÓW (2)_m

 

Bełchatowskie sympozjum, organizowane przez wydawnictwo BMP (wydawcę m.in. czasopisma Energetyka Cieplna i Zawodowa), na stałe wpisało się w mapę najistotniejszych wydarzeń branżowych w Polsce. Co roku gromadzi przedstawicieli najważniejszych  firm – zarówno dostawców energii, jak i producentów urządzeń, technologii i wykonawców związanych z energetyką, administracji państwowej oraz uznane autorytety naukowe. W tegorocznej edycji uczestniczyło ok. 800 osób, a swoje stoiska zaprezentowało ponad 80 wystawców.

Oprócz debat i dyskusji toczonych w trakcie paneli tematycznych, wydarzenie stanowiło również okazję do kuluarowych rozmów na stoiskach wystawienniczych. – Mamy możliwość spotkać się z kolegami z branży, dowiedzieć, jak oni odbierają obecną sytuację rynkową. Jednak najistotniejszym aspektem bełchatowskiego sympozjum jest to, że chcemy być widoczni na tego typu konferencjach. W Polsce uczestniczymy w takich wydarzeniach dlatego, że jesteśmy jednym z najistotniejszych podmiotów w branży energetycznej, a na pewno, jeżeli chodzi o wykonawstwo, można powiedzieć, że jesteśmy krajowym liderem i chcemy nim pozostać – powiedziała Agnieszka Wasilewska-Semail, Prezes Zarządu RAFAKO.

RAFAKO, które w tym roku było sponsorem głównym wydarzenia, od lat należy do grona najistotniejszych partnerów tego przedsięwzięcia. Krzysztof Burek, Wiceprezes Zarządu RAFAKO był jednym z prelegentów panelu wprowadzającego, inaugurującego całe sympozjum. Wygłosił prezentację pn. „Wymagania BAT motorem inwestycji w energetyce”. Wziął udział także w debacie pn. Wytwarzanie energii elektrycznej: Czy czeka nas rewolucja w energetyce? W drodze do energii przyszłości. – Sympozjum jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce. Z wydawnictwem BMP współpracujemy od samego początku i jest nam miło, że to firma z Raciborza, więc mamy tu do czynienia poniekąd z patriotyzmem lokalnym. Ale tak na poważnie to oczywiście najważniejsze jest to, że organizowana konferencja i wystawa to dziś najważniejsza w kraju branżowa impreza o zasięgu międzynarodowym, bo mieliśmy gości z Japonii, Niemiec czy Czech. Jest dla nas okazją do wymiany doświadczeń i zaprezentowania się w roli dostawcy kompletnych instalacji energetycznych. Udział w tego typu wydarzeniach to kierunek promocji, który zawsze chętnie kontynuujemy – dodał wiceprezes K. Burek.

 

ENERGETYKA BEŁCHATÓW (6)_m

 

Authors

Related posts

Góra
English