Warszawskie eliminacje „Starcia Szlifierzy” za nami

 

40 doświadczonych zawodników i 5 wymagających konkurencji. Właśnie zakończyły się regionalne eliminacje „Starcia Szlifierzy” w Warszawie. Zawody wyłoniły kolejne cztery osoby, które wraz ze zwycięzcami z Gdańska i Sosnowca, zmierzą się w Wielkim Finale we Wrocławiu.
Starcie Szlifierzy to pierwsze w Polsce branżowe zawody dla szlifierzy organizowane przez firmę 3M.
Zawody składają się z dwóch etapów – eliminacji regionalnych w Gdańsku, Warszawie i Sosnowcu oraz Wielkiego Finału, który odbędzie się w lutym 2017 roku we Wrocławiu. Uczestnicy „Starcia” rywalizują w pięciu branżowych konkurencjach, które sprawdzają ich wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności. Zawodom towarzyszom ogromne, sportowe emocje – również rywalizacja w Warszawie była pasjonującym widowiskiem – mówi Elżbieta Kucicka, Marketing Manager z Grupy Biznesowej Przemysł w 3M Poland.
Wydarzenie to pomysł marki 3M na podniesienie rangi zawodu szlifierza. „Starcie Szlifierzy” pozwala na  promowanie i rozwijanie profesjonalnej wiedzy i umiejętności, edukowanie specjalistów w zakresie bezpieczeństwa pracy oraz integrację społeczności szlifierzy.
Osoby, które w swojej pracy posługują się specjalistycznym sprzętem i narzędziami powinny nieustannie nabywać i zwiększać swoje umiejętności. Zarówno poprzez swoją codzienną pracę, jak i uczestnictwo w wydarzeniach i konkursach branżowych. Stąd pomysł na „Starcie Szlifierzy” – wyjątkowe wydarzenie, które daje możliwość kształcenia swojego warsztatu, wymiany doświadczeń i promowania dobrych praktyk – mówi Katarzyna Bownik z Działu Materiałów Ściernych 3M Poland.
Zmagania zawodników obserwowało i oceniało wyjątkowe jury złożone z profesjonalistów.
W Warszawie byli to: Piotr Ossowski z Działu Materiałów Ściernych 3M, Justyna Lenc „Welding Girl” – blogerka, spawaczka i ambasadorka wydarzenia oraz dr hab. inż. Tadeusz Sałaciński – Kierownik Zakładu Automatyzacji Obrabiarek i Obróbki Skrawaniem Politechniki Warszawskiej, która była partnerem wydarzenia.

 

100_0193
Nasza współpraca tworzy skuteczne połączenie pomiędzy nauką i biznesem. Zarówno 3M Poland jak i Politechnika Warszawska dobrze rozumieją sens i znaczenie kształcenia zawodowców oraz ciągłego podnoszenia kwalifikacji – powiedział Tomasz Chmielewski, prof. ndzw. dr hab. inż. z Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.

Najlepsi w warszawskiej edycji „Starcia Szlifierzy” okazali się kolejno Witold Sala z firmy MUEHLHAN Polska (1 miejsce), Tomasz Witman z firmy FEREX (2 miejsce), Sylwester Boratyński z firmy KORAB, (3 miejsce). Wyróżniony został także Bartosz Cudzanowski z firmy BWP Skórkiewicz,

Obok sportowej rywalizacji w programie „Starcia Szlifierzy” znalazły się też atrakcje przygotowane przez firmę 3M Poland – strefa fun, konkursy, oraz prezentacje rozwiązań i produktów marek Cubitron II, Scotch-Brite, Speedglas i VHB.

W 2016 roku odbędą się jeszcze jedne zawody – w październiku podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING w Sosnowcu. Wielki Finał „Starcia Szlifierzy” został zaplanowany na luty 2017 roku w Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu.

 

Więcej zdjęć – w naszej Galerii

 

Źródło: 3M

Authors

Related posts

Góra
English