Sopem rozwija się krakowskiej strefie

somfy2_m

Zdjęcie: Somfy

 

Działająca od 2014 r. w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej w Niepołomicach – należąca do francuskiej Grupy Somfy – spółka Sopem, rozpoczęła drugi etap inwestycji. W ramach wydanego przez zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego zezwolenia, spółka zainwestuje 90 mln złotych oraz utworzy 200 miejsc pracy.

Przedmiotem inwestycji będzie zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu poprzez zakup nowych linii do produkcji nowoczesnych napędów i systemów kontroli, dostosowanych do wymogów inteligentnego i proekologicznego budownictwa. Dotychczas firma zainwestowała w Niepołomicach 117 mln zł oraz utworzyła ponad 300 miejsc pracy. Warto dodać, że zatrudnia przede wszystkim kobiety.

Grupa SOMFY założona została w 1969 roku w Cluses we Francji. Specjalizuje się w produkcji automatycznych napędów i systemów sterowania do zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, żaluzji, rolet i bram. Jako światowy lider w swojej branży, SOMFY ma około 60 przedstawicielstw na 5 kontynentach oraz 8 zakładów produkcyjnych. Istotną informacją jest to, że prowadzi – także w Niepołomicach – działalność badawczo-rozwojową i jest właścicielem ponad 300 patentów.

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English