Benteler rozpoczyna produkcję w swojej pierwszej fabryce w Polsce

Benteler_m

Zdjęcie: UMiG we Wrześni

 

Nowy zakład Benteler Automotive we Wrześni koło Poznania będzie produkować elementy podwozia do nowej generacji Volkswagena Crafter produkowanego także we Wrześni.

Od 2018 roku zakład będzie produkował podzespoły do ponad 100 tys. pojazdów rocznie na 5300 metrach kwadratowych powierzchni produkcyjnej w bezpośredniej bliskości zakładu VW. Do końca 2017 roku ma powstać ok. 100 nowych miejsc pracy.

Firma posiada już fabryki w Czechach, na Węgrzech, Słowacji iw Rosji, a to jest jego pierwsza lokalizacja w Polsce. Jest to drugi zakład produkujący tego typu moduły regionie, pierwszy znajduje się w Kałudze (Rosja), gdzie VW ma fabrykę.

 

benteler-fe343e01_m

 

Otwarcie naszego nowego zakładu jest kluczowym krokiem w rozszerzaniu naszych możliwości produkcyjnych na rozwijającym się rynku Europy Wschodniej. Podejmując ten krok, kontynuujemy naszą strategię zaspokajania popytu w miejscu jego powstawania. Oznacza to, że jesteśmy zawsze elastyczni i prowadzimy produkcję blisko od klientów – powiedział COO Laurent Favre. – Zasadniczo dążymy do zrównoważonego udziału naszym portfelu klientów, produktów i rynku. W ten sposób jesteśmy niezależni od rozwoju poszczególnych modeli, klientów i rynków.

W ścisłej współpracy z naszymi klientami, opracowujemy pomysły i rozwiązania, które możemy następnie wdrożyć bezpośrednio w wymaganych miejscach, zgodnie z potrzebami tych klientów. Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z VW Samochody Użytkowe – powiedział Petr Marijczuk, szef firmy na Europę północną i wschodnią.

 

Źródło: Benteler/Just Auto

Authors

Related posts

Góra
English