Nowoczesne rozwiązania dla energetyki od 3M Poland

3m_na_targach_energetab_2016

 

Zapewnienie niezawodności działania sieci elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych, skuteczna ochrona przed upadkiem z wysokości, innowacyjny system chłodzenia zanurzeniowego elektroniki. To tyko część tematów pokazów i ekspozycji, które firma 3M Poland zorganizowała podczas targów ENERGETAB 2016, odbywających się dniach 13–15 września 2016 roku w Bielsku Białej.

Podczas targów firma 3M Poland przeprowadzała liczne pokazy. W programie znalazła się prezentacja instalacji zimno-kurczliwego osprzętu kablowego oraz w pełni mechanicznych muf światłowodowych, które służą do ochrony połączenia kabli ziemnych, napowietrznych i mikro-kanalizacyjnych. Pokazy pozwalały także uczestnikom wydarzenia spróbować sił w samodzielnej instalacji osprzętu kablowego.

– Prezentowane produkty to zaawansowane technologicznie rozwiązania, które usprawniają pracę instalatorów i zapewniają niezawodność działania sieci elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych. Ich innowacyjność przejawia się między innymi w łatwości montażu osprzętu – muf i głowic kablowych oraz muf telekomunikacyjnych – mówi Gabriela Bobrowska, Dyrektor w Grupie Biznesowej Elektronika i Energetyka 3M Poland.

Rozwiązania 3M z działu Elektroniki i Energetyki zostały także nagrodzone honorowym wyróżnieniem 29. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2016. Wśród docenionych produktów znalazły się zimno-kurczliwy osprzęt kablowy na napięcia do 145 kV obejmujący głowice kompozytowe serii TS 145-II i mufy kablowe serii SS/SC 145-II.

 

3m_na_targach_energetab_2016_4_

 

3M, jako producent środków zapewniających bezpieczeństwo pracy i ochronę pracowników, zaprezentował na targach także zintegrowany program ochrony przed upadkiem z wysokości. Program składa się z kilku elementów – systemów kotwienia, szelek bezpieczeństwa, łączników i systemów do opuszczania i ewakuacji.

– W ramach prezentacji wyjaśniliśmy działanie sił, na jakie narażony jest pracownik podczas spadania. To zagadnienie bardzo ważne zarówno z perspektywy pracownika, jak i pracodawcy – dlatego w programie naszego pokazu znalazły się między innymi testy upadków mówi Wojciech Mazij z dywizji Bezpieczeństwa i Ochrona Pracy 3M Poland.

Podczas targów ENERGETAB 2016 zaprezentowało się ponad 700 wystawców z kilkunastu krajów Europy i Azji, którzy zademonstrowali najnowsze produkty służące modernizacji energetyki.

 

Źródło: 3M

 

 

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English