W Gliwicach rusza produkcja nowej Astry na rynki Australii i Nowej Zelandii

Opel_MG_0402_m

Zakład General Motors Manufacturing Poland (GMMP) rozpoczął dzisiaj regularną produkcję Holdena Astry na rynki Australii i Nowej Zelandii.

 

Zakład General Motors Manufacturing Poland (GMMP) rozpoczął dzisiaj regularną produkcję Holdena Astry na rynki Australii i Nowej Zelandii. Pierwsza Astra, w podkreślającym dynamiczną sylwetkę kolorze czerwonym, wyposażona w nowoczesny i ekonomiczny turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 l o mocy 150 KM, trafi do klienta na rynku australijskim.

Nowa Astra, zdobywca tytułu „Samochodu Roku 2016”, zyskała międzynarodowe uznanie ekspertów i publiczności, a przede wszystkim klientów. Do chwili obecnej w całej Europie otrzymaliśmy już ponad 250 000 zamówień. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że ten produkowany w Gliwicach bestsellerowy model będzie oferowany również na rynkach Australii i Nowej Zelandii – powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu General Motors Manufacturing Poland – Gliwice i Tychy oraz GM Powertrain Szentgotthard.

 

Opel_MG_0296_m

Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu General Motors Manufacturing Poland – Gliwice i Tychy oraz GM Powertrain Szentgotthard, (po lewej z mikrofonem) świętuje wraz z załogą rozpoczęcie produkcji Holdena Astry.

 

Zespół zakładu GM Manufacturing Poland wykorzystuje swoje kompleksowe doświadczenie, produkując samochody dla czterech marek koncernu General Motors: Opla, Vauxhalla, Buicka i Holdena. Poza właśnie rozpoczętą produkcją nowej Astry, w Gliwicach produkowane są dla marki Holden następujące modele: Astra GTC, sportowa Astra VXR i elegancki kabriolet Cascada.

Gliwicki zakład GMMP jest jednym z największych pracodawców w regionie i jednym z największych eksporterów w Polsce. Firma szczyci się długoletnią tradycją w produkcji wysokiej jakości samochodów. Ponadto, w ramach Centrum Usług Wspólnych oraz działów Zakupów, Inżynierii i IT prowadzi działalność usługową dla innych jednostek General Motors na świecie.

W tym roku zakład obchodził Jubileusz Dwudziestolecia podpisania Umowy Inwestycyjnej, która dała początek jego modelowej ewolucji – dziś GMMP jest jednym z najlepszych zakładów General Motors. Bilans tych dwóch dekad jest imponujący: zakład, dzięki konsekwentnym inwestycjom, jest obecnie nowoczesnym przedsiębiorstwem o złożonym profilu działalności. Produkuje samochody dla czterech marek, dzieląc się jednocześnie wiedzą z młodymi kadrami w ramach programu Inżynier XXI Wieku, a od września br. z uczniami swojej klasy patronackiej o profilu Monter Mechatronik w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym.

 

Źródło: Opel

Authors

Related posts

Góra
English