Dwóch nowych inwestorów w Lublinie

Fawag medisept_notka2_1200_m

Zdjęcie: FAWAG

 

Agencja Rozwoju Przemysłu wydała dwa zezwolenia na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Tym razem podstrefa Lublin wzbogaciła się o kolejnych inwestorów. Zezwolenia na działalność otrzymały: Lubelskie Fabryki Wag „FAWAG” S.A. oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe PARYS Sp. z o. o..

Pierwszy z przedsiębiorców to firma o ponad 135-letniej tradycji, jeden z najstarszych w Europie producentów wag. Produkty firmy to ponad 100 różnego rodzaju wyrobów wagowych umożliwiających pomiar masy w bardzo szerokim zakresie.

Na terenie podstrefa w Lublinie przedsiębiorca planuje wybudować halę niskiego składowania z zastosowaniem urządzeń dźwigowo-transportowych gdzie będzie produkowana innowacyjna waga modułowa.

W związku z realizacją projektu zatrudnionych zostanie co najmniej 20 nowych pracowników.

Z kolei drugi z inwestorów, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe PARYS zamierza podjąć się budowy zakładu produkcyjnego wraz z magazynem oraz laboratorium badawczo-rozwojowym. Wdrożenie zautomatyzowanych linii technologicznych umożliwi uruchomienie produkcji płynów eksploatacyjnych dla sektora motoryzacyjnego i butelek z tworzyw sztucznych.

Całe przedsięwzięcie szacowane na 40 mln zł pozwoli na zatrudnienie co najmniej 30 nowych pracowników.

PPH PARYS powstało w 1991 roku a przedmiotem jej działalności jest sprzedaż hurtowa chemii motoryzacyjnej oraz akcesoriów samochodowych. Firma jest liderem w branży chemii i kosmetyków samochodowych w Polsce.

W 2016 roku ARP S.A. udzieliła już 25 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Firmy, które otrzymały zezwolenia zadeklarowały poniesienie nakładów inwestycyjnych przekraczających 615 mln zł i utworzenie 605 nowych miejsc pracy.

 

Źródło: ARP

Authors

Related posts

Góra
English