XV Szczecińskie Seminarium Spawalnicze z udziałem TERMO-REX

Referaty naukowe i techniczne przedstawiające najnowsze osiągnięcia z zakresu technik spawalniczych, prezentacje sprzętu spawalniczego oraz pokazy i konkursy – tak w skrócie wygląda program XV Szczecińskiego Seminarium Spawalniczego w Szczecinie. W tym branżowym wydarzeniu udział weźmie firma TERMO-REX, która nad morzem zaprezentuje swoją ofertę z zakresu spawalnictwa i obróbki cieplnej.
 

Stoisko firmy Termo-REX podczas III Podkarpackiego Seminarium Spawalniczego w Rzeszowie 1_m

Stoisko firmy TERMO-REX podczas III Podkarpackiego Seminarium Spawalniczego w Rzeszowie. Zdjęcie: Magdalena Matusik / Adventure Media

 

XV Szczecińskie Seminarium Spawalnicze odbędzie się 15 września na terenie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Organizatorem spotkania jest Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie oraz firma Linde Gaz Polska. TERMO-REX jest jednym z partnerów wydarzenia, w trakcie którego zaprezentuje ofertę z zakresu obróbki cieplnej oraz wygłosi referat.

Firma z Jaworzna nie pierwszy raz uczestniczy w tego typu wydarzeniu. W tym roku TERMO-REX zagościł na seminarium spawalniczym w Rzeszowie. – Jest to nasze drugie seminarium w tym roku, a trzecie w ogóle. Rok temu uczestniczyliśmy w Pomorskim Sympozjum Spawalniczym na Politechnice Gdańskiej. Natomiast w czerwcu tego roku wzięliśmy udział w III Podkarpackim Seminarium Spawalniczym w Rzeszowie, w trakcie którego, oprócz naszej oferty, przedstawiliśmy referat pt. „Wpływ obróbki cieplnej na własności użytkowe wybranych gatunków stali energetycznych po długoletniej eksploatacji – powiedział Tomasz Mazur, Członek Zarządu TERMO-REX. – Wówczas wyjaśniliśmy na czym polega stosowany przez TERMO-REX S.A. proces rewitalizacji materiału oraz jakie wynikają z tego korzyści. W tym roku, w Szczecinie, wygłosimy referat pn. „Obróbka cieplna stali energetycznych i podgrzewanie do spawania konstrukcji wielkogabarytowych – wyjaśnił Członek Zarządu TERMO-REX. Ponadto, odwiedzający stanowisko firmy goście, będą mieć okazję do zaznajomienia się ze sprzętem oraz osprzętem do obróbki cieplnej, w tym z m.in. 12 kanałową nagrzewnicą oporową.

Seminaria Spawalnicze, w których udział bierze Spółka z Jaworzna to możliwość poznania nowych technologii spawalniczych oraz poszerzenie kontaktów z innymi przedsiębiorcami. – Tego typu spotkania są dla nas bardzo istotne. Wówczas mamy okazję obserwować innowacyjne rozwiązania związane z szeroko pojętą problematyką spawalniczą. Jest to jedna z gałęzi działalności naszej firmy, którą stale rozwijamy. Co więcej, jest to również okazja do poznania nowych firm oraz ludzi, a w perspektywie – pozyskania nowych partnerów biznesowych i zdobycia nowych rynków zbytu – dodał T. Mazur.

***

TERMO-REX S.A. z Jaworzna to jedna z największych w Europie firm specjalizujących się w mobilnej obróbce cieplnej elementów stalowych w przemyśle energetycznym, petrochemicznym oraz stoczniowym. To również producent maszyn i osprzętu do obróbki cieplnej. TERMO-REX jest także dostawcą izolacji termicznych, ceramiki technicznej oraz artykułów elektroinstalacyjnych renomowanych producentów krajowych i zagranicznych. Firma zajmuje się ponadto detaliczną sprzedażą paliw pod marką PKN Orlen. Od 2012 r. Spółka notowana była na New Connect, a w 2014 r. zadebiutowała na głównym parkiecie GPW.

 

Źródło: TERMO-REX

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English