Kariera w branży motoryzacyjnej – program edukacyjny dla szkół zawodowych i technicznych

Program edukacyjny Kongsberg Automotive Pruszkow (1)_m

 

 

W ramach kampanii edukacyjnej skierowanej do stołecznych szkół średnich i zawodowych, młodzież bierze udział w cyklu spotkań z inżynierami z norweskiego holdingu Kongsberg Automotive Pruszków. Podczas takich Dni Otwartych korzystają oni z bezpłatnych zajęć oraz zwiedzą podwarszawski zakład. Najbardziej aktywni i zaangażowani uczniowie mają też możliwość wzięcia udziału w letnich praktykach.

Dni Otwarte Kongsberg Automotive Pruszków organizowane są dla młodzieży ze szkół technicznych oraz zawodowych z Warszawy i okolic, w każdy pierwszy piątek miesiąca przez cały rok szkolny (od września do czerwca). Celem spotkań edukacyjnych jest zaprezentowanie różnorodnych procesów produkcyjnych, jakie funkcjonują w Kongsberg Automotive Pruszków. Technologie stosowane w podwarszawskim zakładzie umożliwiają koncernowi eksport na wszystkie kontynenty. Dostarcza on swoje wyroby do najbardziej znanych marek samochodowych, takich jak: Volvo, BMW, Daimler, Jaguar, Land Rover, Volkswagen, Audi, Porche, Ferrari, GM, Renault, Citroen, Peugeot, FIAT, Toyota, Maserati czy Bentley.

Firma, która należy do międzynarodowego koncernu branży motoryzacyjnej, ma na celu zapoznanie młodych osób z najnowszymi trendami technologicznymi. – Uczniowie mają okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami i zaawansowaną technologicznie produkcją, poznając najnowsze trendy w projektowaniu systemów komfortu kierowcy oraz pasażera w modelach aut osobowych najbardziej prestiżowych, światowych marek – tłumaczy Krzysztof Hauk, General Manager Kongsberg Automotive Pruszków. – Wycieczki po zakładzie i spotkania edukacyjne są prowadzone przez naszych inżynierów. Dajemy możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem robotów na liniach produkcyjnych oraz poznania oczekiwań pracodawcy z sektora motoryzacyjnego w stosunku do absolwentów. Liczymy, że nasza oferta edukacyjna będzie ciekawa dla uczniów, którzy już na poziomie szkoły średniej wykazują zainteresowanie kształceniem się w kierunku specjalistycznym.

Dotychczasowe programy edukacyjne, realizowane przez Kongsberg Automotive Pruszków, skierowane do uczelni wyższych, uzyskały 17 patronatów uczelni wyższych technicznych z całej Polski, a także najważniejszych akademickich mediów informacyjnych.

 

Chęć wzięcia udziału w Dniach Otwartych wraz z proponowanym terminem prosimy zgłaszać pod adresem: Biuro Prasowe „Innovate with Kongsberg  Choose your automotive career path”, Magdalena Hayder,
ul. Marszałkowska 140/46, 00-061 Warszawa, tel. 881 203 322, mail: magdalena.hayder@procontent.pl

Authors

Related posts

Góra
English