Promotech KM. Lepsze warunki, nowe maszyny, więcej zamówień

promotech KM-otwarcie2_m

 

Pracownicy łapskiego Promotechu zyskali dużo lepsze warunki pracy, a firma – nową halę produkcyjną i biurowiec. Właśnie zakończyła się przeprowadzka do nowej siedziby przy ul. Piotrkowskiego.

W uroczystości jej oficjalnego otwarcia wzięli udział m.in. pracownicy Promotechu KM i białostockiego Promotechu wraz z rodzinami, a także właściciele firmy – Zbigniew Gołąbiewski  i Bohdan Zaleski.

Pierwotnie zakładaliśmy rozbudowę i modernizację poprzedniej siedziby, jednak biorąc pod uwagę ekonomikę przedsięwzięcia, zdecydowaliśmy się na kupno nowej, blisko 1,5 ha działki i budowę nowej siedziby od podstaw – mówi Zbigniew Gołąbiewski. – Poza tym tamta działka była własnością gminy, a ta jest nasza.

Trudnym logistycznie wyzwaniem była przeprowadzka do nowej hali – tak aby w jak najmniejszym stopniu naruszyć ciągłość produkcji.

Nie udało się w trzy tygodnie, jak zakładaliśmy, ale udało się w cztery – mówi Karol Zadykowicz, prezes Promotechu KM. – Obecnie wszystkie maszyny są już zainstalowane, mamy pełne moce i od września ruszyliśmy z produkcją.

 

promotech KM-otwarcie5_m

 

Jak podkreśla prezes Zadykowicz, nowa siedziba to przede wszystkim miara ciężkiej pracy pracowników łapskiej spółki. Zyskali oni nie tylko przestronną wysoką halę, nowoczesną malarnię proszkową, ale także znakomicie wyposażone pomieszczenia socjalne i biurowe – stołówkę, kuchnię, salę konferencyjną i sanitariaty.

Chcemy podnosić standardy nie tylko w sferze świadczonych usług i produkowanych wyrobów, ale także w stosunku do naszych ludzi – dodaje Karol Zadykowicz. – A najbardziej cieszy mnie, że nasi pracownicy doceniają te inwestycje i chcą dbać o nowe miejsce pracy, bo wiedzą, że te lepsze warunki zawdzięczają przede wszystkim sobie.

Nowa hala, choć nieznacznie większa od poprzedniej  jest bardziej ergonomiczna, co z kolei umożliwia inwestycje w park maszynowy. Właściciele spółki już podjęli decyzję o zakupie czterech maszyn, kosztem blisko 2 mln zł.

Kupujemy frezarkę, prasę krawędziową, wyposażenie do malarni, kończymy też leasing innej dużej maszyny – wymienia Karol Zadykowicz.

Nowa hala produkcyjna i biurowiec powstały kosztem ponad 8 mln zł. Biorąc pod uwagę rosnącą ilość zamówień na produkcję łapskiej spółki, właściciele nie wykluczają, że w niedalekiej przyszłości dobudowana zostanie kolejna hala produkcyjna.

 

promotech KM-otwarcie4_m

 

Promotech KM zajmuje się obróbką metali, usługami związanymi z wytworzeniem zarówno mało- jak i wielkoseryjnych elementów oraz kompletnych wyrobów, a także produkcją małej i średniej wielkości konstrukcji metalowych dla klientów z Polski, Europy Zachodniej i Skandynawii. W pierwszym półroczu 2016 r. spółka osiągnęła przychody na poziomie 5,8 mln zł, co w porównaniu do ubiegłego roku stanowi wzrost sprzedaży o 14,7 proc. Obecnie Promotech KM zatrudnia 64 osoby. Liczba ta może się zwiększyć w przypadku wzrostu poziomu zamówień – dzięki inwestycji spółka jest przygotowana na prawie dwukrotny wzrost zatrudnienia przy bezpośredniej produkcji.

 

Źródło: Promotech KM

Authors

Related posts

Góra
English