Samsung uruchamia masową produkcję procesora Exynos w technologii 14-nanometrowej

Samsung Exynos side_7570_m

 

Firma Samsung Electronics poinformowała o uruchomieniu masowej produkcji procesora Exynos 7 Quad 7570 – najnowszego procesora do urządzeń mobilnych zbudowanego w technologii 14‑nanometrowej i przeznaczonego do budżetowych smartfonów oraz innych urządzeń połączonych z Internetem Rzeczy.

Exynos 7570 to pierwszy procesor mobilny ze średniej półki z tak zaawansowaną architekturą. To również pierwszy procesor Exynos w pełni zintegrowany z modemem Cat.4 LTE 2CA i rozwiązaniami w zakresie łączności, takimi jak WiFi, Bluetooth, modulacja częstotliwości (FM) i obsługa globalnego systemu nawigacji satelitarnej (GNSS) w jednym układzie scalonym.

– Dzięki Exynos 7570 większa liczba użytkowników będzie mogła korzystać z wydajności zaawansowanego technologii 14nm FinFET w przystępnych cenowo urządzeniach.Skutecznie integrując poszczególne opcje łączności, Samsung wzmacnia swoją konkurencyjność na rynku jednostrukturowych układów scalonych – powiedział Ben K. Hur, Vice President of System LSI Marketing w Samsung Electronics.

W ubiegłym roku Samsung jako pierwszy w branży zastosował technologię 14nm FinFET w swoich procesorach klasy premium. Od tego czasu firma wprowadza ją w kolejnych segmentach, udostępniając ekskluzywne funkcje w urządzeniach bardziej przystępnych cenowo. Jednym z przykładów jest właśnie Exynos 7570 – pierwszy procesor w tej klasie z technologią 14nm FinFET – charakteryzujący się wysoką efektywnością energetyczną i znakomitymi parametrami.

Exynos 7570, z czterema rdzeniami Cortex-A53 w technologii 14 nm, ma o 70 procent wyższą wydajność CPU i o 30 procent wyższą efektywność energetyczną w porównaniu ze swoim 28‑nanometrowym poprzednikiem. Nowy Exynos oferuje również pełną integrację mobilnych opcji łączności dzięki wbudowanemu modemowi Cat. 4 LTE 2CA oraz obsłudze wielu innych standardów łączności, takich jak WiFi, Bluetooth, radio FM i GNSS.

Ponadto optymalizacja konstrukcji i konsolidacja funkcji w takich komponentach jak PMIC (układ zarządzania zasilaniem) i RF (obsługa częstotliwości radiowych) pozwoliła o 20 procent zmniejszyć całkowite wymiary chipsetu, co ułatwia jego montaż w smuklejszych smartfonach.

Dzięki obsłudze rozdzielczości ekranu do WXGA oraz nagrywania i odtwarzania wideo Full HD, a także udoskonalonemu procesorowi sygnału obrazu (ISP) współpracującemu z przednim i tylnym aparatem fotograficznym (odpowiednio 8 i 13 megapikseli), Exynos 7570 zapewnia użytkownikowi smartfona szereg korzyści.

 

Źródło: Samsung

Authors

Related posts

Góra
English