Nexteer Automotive Poland z nowym prezesem i dyrektorem generalnym

Zwiększenie wydajności polskich fabryk, koordynacja międzynarodowych projektów, a także rozwój polskiego oddziału w ramach ogłoszonych w roku 2016 inwestycji, to kluczowe zadania Roberta Gałązki, powołanego na stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego Nexteer Automotive Poland. Od czerwca br. Robert Gałązka będzie zarządzał polskim oddziałem globalnego koncernu produkującego elektryczne układy kierownicze dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie.

Robert_Gałązka_Prezes_i_Dyrektor_Generalny_Nexteer_Automotive_Poland_3_m

Na swoim nowym stanowisku Robert Gałązka pokieruje zespołem niemal 1500 pracowników Nexteer Automotive Poland, pracujących w zakładach w Gliwicach i Tychach – jednych z największych fabryk koncernu pod względem zatrudnienia i produkcji na świecie. Obecnie Nexteer produkuje ok. trzech milionów układów i kolumn kierowniczych rocznie, dla takich producentów, jak BMW, FCA (Fiat Chrysler Automobiles), Ford, General Motors czy PSA Group (Peugeot, Citroen).

Robert Gałązka zdobywał doświadczenie zarządzając regionalnymi oddziałami takich organizacji, jak m.in.: Valeo, Areva (później Schneider Electric) i EDF – międzynarodowych koncernów mających swoje siedziby w Polsce. W trakcie swojej kariery doprowadził do powołania i ustrukturyzowania nowych oddziałów wyżej wymienionych firm, powołując jednocześnie zespoły doświadczonych menedżerów pracujących w Polsce i zagranicą.

Ostatnie inwestycje naszego koncernu – otwarcie nowego zakładu w Tychach i tworzenie europejskiego Centrum Technicznego zatrudniającego docelowo 150 inżynierów – świadczą o tym, że przed nami lata rozwoju i bardzo ciekawych wyzwań, szczególnie w kontekście nowych rozwiązań dla globalnej branży automotive. Cieszę się, że mogłem dołączyć do zespołu pracującego już teraz nad tworzeniem technologii jutra, które będą kierować miliony kierowców na całym świecie we właściwym kierunku – mówi Robert Gałązka, prezes zarządu i dyrektor generalny Nexteer Automotive Poland.

Robert Gałązka jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (kierunek Elektronika), posiada także certyfikat w ramach programu Leadership Development Executive – INSEAD.

Źródło: Nexteer Automotive Poland

Authors

Related posts

Góra
English